اخبار, اخلاق حرفه ای, ایمنی, بهداشت, حوزه ایمنی, کار و حقوق کاری, مقالات

معرفی روز جهانی ایمنی و بهداشت‌حرفه‌ای در سال 2019

ایمنی و بهداشت و آینده کار – 28 آوریل 2019

با الهام از سالگشت و صد سالگی سازمان بین‌المللی کار و با توجه به بحث در مورد آینده کار، سازمان بین‌المللی کار امسال در این سالروز جهانی تلاش می‌کند تا به پشتوانه 100 سال تجربه کاری در زمینه بهبود ایمنی و سلامت شغلی، با نگاهی به آینده، ادامه این تلاش‌ها را در پس زمینه تغییرات عمده‌ای مانند فنّاوری، جمعیت‌شناسی، سازمان کار و تغییر آب‌وهوا مورد توجه قرار دهد.

تاریخ رسمی این روز جهانی در 28 آوریل 2019 تنها آغازی برای رویدادهای جهانی و فعالیت‌های مرتبط در حوزه ایمنی و سلامت و آینده کار، در طی ادامه سال، خواهد بود، رویدادهایی که برگزاری و شکل‌گیری آن‌ها بر پایه آگاهی و دستاوردهای زیادی است که در بیش از 100 سال ‌ فراهم آمده و ما را برای مواجهه با شرایط موجود و همچنین تغییراتی که برای شرایط مطلوب حوزه کار انتظار داریم، آماده می‌کند.

شعار روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای سال 2019

سازمان بین‌المللی کار گزارشی جهانی را در این زمینه منتشر خواهد کرد، گزارشی که داستان 100 ساله‌ای را درباره حفظ زندگی و ارتقاء محیط کار ایمن و سالم بازگو می‌کند. این گزارش تلاش می‌کند تا از پیش از آغاز فعالیت سازمان بین‌المللی کار در سال 1919 تاکنون، پیشرفت و تکامل ایمنی و سلامت را شرح دهد که از میان نقاط عطف عمده‌ای که این حوزه را تحت تأثیر قرار می‌دهند گذر کرده و بر مسیر حرکت سازمان بین‌المللی کار برای بهبود ایمنی و سلامت حوزه کار نیز اثرگذار بوده است.

مهم‌تر اینکه، گزارش جهانی به تغییرات در نحوه سازمان‌دهی در حوزه کار، فناوری (دیجیتالی سازی و فن‌آوری اطلاعات، طرح کار، اتوماسیون و رباتیک)، جمعیت‌شناسی، جهانی‌شدن،  تغییرات آب و هوایی و سایر محرک‌های که بر پویایی ایمنی و سلامت و ماهیت مشاغل در این حوزه تأثیر می‌گذارند، باوجود مخاطرات و تغییرات متداول پایا و در حال ظهور، (مخاطراتی که از قبل بوده و همچنان مقاومت کرده‌اند و هنوز هستند و مخاطراتی که در حال ظهور و پیدایش‌اند)،  در کشورهای درحال‌توسعه و توسعه‌یافته، می‌پردازد. 

سازمان بین‌المللی کار برای پرداختن عمیق‌تر به این بحث، 33 متفکر از چهره‌های اصلی ایمنی شغلی و سلامت در سراسر جهان را معرفی می‌کند که پیام‌ها و توصیه‌های مهمی را در حوزه ایمنی و بهداشت شغلی و آینده کار از جنبه‌های مختلف تخصصی و عملی مطرح خواهند کرد.

 

 

برگرفته از سایت سازمان بین المللی کار

 

 

1 نظر در “معرفی روز جهانی ایمنی و بهداشت‌حرفه‌ای در سال 2019

  1. منیر فخارنیا گفت:

    عالیست
    ای کاش این روز درتقویم کشور نیز وارد میشد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *